Rezervace Tee Time
Golfresort - Championship Golf Course
> Novinky>Charity Golf Party 2015

Charity Golf Party 2015

Když se před 16 lety rozhodlo vedení Golf Resortu Karlovy Vary uspořádat 1. ročník Charity Golf Party, jistě ještě nikdo netušil, o jak významnou roli se v oblasti charitativní činnosti do budoucna zaslouží. Dnes je již Charity Golf Party považována za prestižní záležitost, která právem zaujmula své přední místo mezi charitativními akcemi, které se v průběhu roku konají. Toto tvrzení jistě podtrhuje skutečnost, že se za 16 let jejího konání vybralo téměř     24 000 000,- Kč.

Organizace se opět ujaly společnosti Golf Resort Karlovy Vary a.s. a  One Etage a.s.

Na uspořádání letošního ročníku připadla sobota 30. 5. 2015, kdy se již tradičně od ranních hodin sjížděli na golfové hřiště hosté s cílem zahrát si golfový turnaj či využít doprovodných programů a odpočinout si v příjemném prostředí Golf Resortu od všedních starostí.

Po ranním zahájení panem Markem Ebenem mohl odstartovat samotný turnaj, a to kanonem v 10:00 hodin. Hráči měli na výběr ze dvou systémů hry, kterými byly stableford či texas scramble. I přes chladnější počasí, všichni hýřili dobrou náladou, k čemuž jim jistě přispělo excelentně připravené hřiště, dobré pití a delikatesy od Grandhotelu Pupp.

Pro druhou skupinu, jimiž byli nehráči, byl připraven doprovodný program, který nabízel relaxaci v podobě masáží, whirlpool, horké páry. Pro dámy, které měli zájem o zušlechtění na večer, pak kosmetiku a kadeřníka. Akčnější hosté mohli využít golfové kliniky a  patovací soutěže, kde si mezi sebou zasoutěžili a změřili své nově nabyté golfové zkušenosti.

Po hře čekal na hosty bohatý raut, po kterém se všichni přemístili do Grandhotelu Pupp, kde se od 19:30 hodin konal Slavnostní večer. Večer započal čtyřchodovým servírovaným menu, po němž následovalo vyhlášení výsledků a v neposlední řadě hlavní důvod setkání, čímž byla všemi očekávaná dražba uměleckých předmětů.

Při dražbě, kterou opět provázel výtečný moderátor a licitátor pan Marek Eben, se všichni znamenitě bavili a předháněli v získávání dražebních předmětů, čemuž jistě napovídá vybraná částka, která v letošním roce činí: 1 700 000,- Kč. Za tuto podporu ještě jednou všem dárcům velice děkujeme. 

Vybraná částka byla rozdělena mezi předem určené nadace a osoby, kterými v letošním roce byly.

 • Nadace Pohyb bez pomoci zřízený panem Doc. PaedDr. Pavlem Kolářem
 • Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky
 • Obecně prospěšná společnost Domov Sue Ryder
 • Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci
 • Martínek Pokladník

Na tom, že se podařilo vybrat takto vysokou částku, se nepochybně podílel i pečlivý výběr dražebních předmětů, mezi něž patřily:

 • Šamotová socha od Mona Lipi „Tuleň“
 • Porcelánová souprava LOOS od spol. Thun 1794 a skleničky od spol. Moser
 • Porcelánová socha od ak. soch Jiřího Laštovičky „Golfista“
 • Stolní lampa od spol. BULB „Louise Poulsen“
 • Obraz od Tomáše Bíma „1000 balónků“
 • 3 obrazy z Galerie La Femme pana Miroslava Lipiny, který podporuje tuto akci již 10. rokem
  • Obraz od Josefa Blechy „Jaromír Jágr“
  • Obraz od Jiřího Mocka „Snídaně v trávě“
  • Obraz od Borise Jirků „Sicilia zahrada Grotte“

Dražby se zúčastnily nejen společnosti, ale i řada soukromých osob, kterým za podporu taktéž velice děkujeme.

Po dražbě následovalo hudební vystoupení skupiny Čechomor. Večerem provázel již zmiňovaný Marek Eben.

 Zvláštní poděkování patří hlavně sponzorům akce, dárcům dražebních předmětů a dárcům cen do turnaje, bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla uspořádat. Mezi tyto společnosti patří:

Partneři:

Kooperativa pojišťovna, a.s.,Vienna Insurance Group, Europe Easy Energy a.s., Thun 1794 a.s., Grandhotel Pupp Karlovy Vary a.s., Plzeňský Prazdroj a.s., Jan Becher – Karlovarská Becherovka a.s.

Dárci dražebních předmětů:

Galerie La Femme, ak.soch. Jiří Laštovička, Tomáš Bím, Bulb spol. s r.o., Thun 1794 a.s.

Dárci cen do turnaje:

Moser, a.s., Thun 1794 a.s., Bulb spol. s r.o., Chervo, luxusní postele Johann Malle

Velice nás těší, že se Charity Golf Party již 16 let stále řadí mezi nejvýznamnější akce v kalendáři charitativních událostí. Nemalou měrou k tomu jistě přispívá i skutečnost, že si pořádající agentura nebere žádný poplatek za uspořádání a jednotlivé částky jsou tedy odesílány samotnými dárci přímo na konta obdarovaných, čímž je zaručeno, že obdarovaný obdrží celou částku.

Závěrem bychom jako pořádající agentura rádi poděkovali všem hostům za jejich účast          a podporu celé akce. Pevně doufáme, že se shledáme při pořádání dalšího ročníku Charity Golf Party a opět společně přispějeme na dobrou věc, mezi kterou se charitativní činnost bezpochyby řadí.

Těšíme se na setkání u příležitosti již 17. ročníku Charity Golf Party.

One Etage a. s. a Golf Resort Karlovy Vary a. s.

 

 

 

© Golfresort